Comarch IBARD | Sposób na kopie bezpieczeństwa od Comarch'a

Comarch IBRAD

Comarch IBARD - backup, przechowywanie i synchronizacja danych w chmurze dla Twojego biznesu. Usługa oparta na modelu SaaS (Software as a Service). Możemy przesyłać nasze dane z telefonów, laptopów i komputerów stacjonarnych. Dzięki takiemu modelowi usługi nie są wymagane wydatki na lepszą infrastrukturę sprzętową.


Zachęcamy do zakupu: Sklep Optima - IBARD
Wielofunkcyjne narzędzie pozwalające użytkownikowi na:


- bezpieczny backup plików, baz danych i lokalizacji sieciowych do chmury Comarch
- łatwe udostępnianie danych
- synchronizowanie danych między urządzeniami
- zdalny dostęp do dokumentów
- szyfrowanie plików
- wersjonowanie plików


Bezpieczeństwo

Dane na serwerach Comarch IBARD są szyfrowane protokołem SSL 256 bit. Ten sam protokół zabezpieczenia wykorzystują banki, z których codziennie korzystają miliony osób.

Kolejnym zabezpieczeniem jest szyfrowanie AES 256 bit. Wykorzystuje on tak zwany szyfr blokowy. Polega on na tym, że aby odblokować nasze dane musimy podać wygenerowany wcześniej indywidualny, lokalny klucz.

Comarch IBARD

Ostatnim etapem zabezpieczeń jest replikacja danych. W rozwiązaniu od Comarch bazuje na klastrze dyskowym. System oparty jest na rozproszonej strukturze składającej się z pojedynczych węzłów z dyskami połączonych ze sobą wysokowydajną siecią. Pojemność i wydajność systemu zwiększa się poprzez dodanie kolejnego węzła. To rozwiązanie zapewnia pełną redundancję danych odporną na wszelakie awarie, w tym także lokalizacji.


Lokalizacja serwera

Wszystkie dane są przechowywane w Comarch Data Center. Jest to nowoczesne i dobrze zabezpieczone centrum danych spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa. Posiada certyfikat m.in. ISO/IEC 27001:2005.


Klienci

System Comarch IBARD używa już ponad 40 tys. firm w całej Europie. Są to małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, które szukają bezpiecznego backup’u, przechowywania i udostępniania danych. Klienci mają możliwość zakupu rozwiązania od 2009 roku. To pokazuje jak dużym zaufaniem cieszy się polskie oprogramowanie od Comarcha.


Więcej informacji o Comarch IBARD: kliknij tutaj