KSeF Krajowy System e-Faktur w Comarch ERP Optima

KSeF Krajowy System e-Faktur w Comarch ERP Optima

Przygotuj swoją firmę na KSeF

Czym jest KSeF? Krajowy System e-Faktur jest oficjalną rządową platformą służącą do wystawiania, otrzymywania oraz przechowywania faktur ustrukturyzowanych. Została ona uruchomiona w Polsce 1 stycznia 2022 roku dla wszystkich podatników.

Czym jest faktura ustrukturyzowana? Jest ona dokumentem wystawionym i otrzymanym za pomocą KSeF, stworzonym w formacie XML i zgodnym ze strukturą logiczną e-Faktury.

Polska jako czwarty kraj w UE wprowadza obowiązek obrotu faktur w postaci ustrukturyzowanej (e-Faktury) dla wszystkich firm. Odpowiedzialność za odbiór, przechowywanie, udostępnianie e-Faktur spoczywa na Krajowym Systemie e-Faktur. Wejście w ten obowiązek to dla większości przedsiębiorstw rewolucja, dlatego już teraz systemy Comarch ERP są gotowe na wymianę danych z Krajowym Systemem e-Faktur.

Wymiana danych z KSeF w firmie nie musi wiązać się z dodatkowymi obowiązkami czy większym nakładem prac. Chcielibyśmy, aby mimo nowego obowiązku nasze rozwiązania dały możliwość usprawnienia procesów zachodzących w firmie. Pracujemy nad tym, aby obsługa e-Faktur w Comarch ERP odbywała się w przejrzysty i intuicyjny sposób.

Gdzie można się zarejestrować?

Dostępne są dwie platformy:
- Testowa - https://ksef-demo.mf.gov.pl/web/login
- Produkcyjna https://ksef.mf.gov.pl/web/login

Krajowy System e-Faktur w Comarch ERP Optima

Cennik Comarch KSeF w systemach Comarch

Więcej informacji na:
- https://www.comarch.pl/erp/ksef/
- https://www.podatki.gov.pl/ksef/